גגות רעפים

התקנת גגות רעפים

גגות רעפים פופולרים מאוד בבתים הפרטיים בישראל. בעוד שבאירופה מטרת גגות רעפים היא למנוע הצטברות שלג בשל מבנם האלכסוני, בארץ מטרתם דקורטיבית וגם שימושית לבידוד. גגות עשויים רעפים הפכו לאלמנט עיצובי חשוב בבית ויש מגוון רחב של סוגי רעפים, צבעים , חומרים ואיכויות. גגות רעפים חשופים לפגעי האקלים, החום, הקור, הקרינה והפיח וכן נזקים חיצוניים. לכן חשוב לבחור רעפים עמידים וחזקים ומתקין מקצועי.

גגות רעפים מחומרים שונים

כשבוחרים רעפים צריך להחליט על חומר: חרס, בטון, פלדה שינגלס, הם חלק מחומרי הרעפים. בארץ נפוצים רעפי חרס אדומים וכן רעפי אקרשטיין העשויים בטון. רעף בטון הוא המתקדם ביותר והחזק ביותר. שינם רעפים עם פתחי אוורור ופתח לארובה. כיום קיימים בשוק רעפים בשלל צבעים ולא רק האדום הקלאסי.  הצבעים מושגים על ידי גלזורה מיוחדת. סוג נוסף של גג רעפים הם גגות עשויים רעפי שינגלס. רעפים אלה נפוצים מאוד בארה"ב בשל התאמתם לבנייה קלה וגמישותם.

סוגים של גגות רעפים

ישנם רעפי תרס העשויים מחימר, המגיעים בשלל צבעים ויופיים משתבח עם הזמן. יש גגות רעפים מפלדה, אותם החלו לייצר בשנים האחרונות רעפים אלו הם בעלי מראה המיוחד ומשקלם נמוך יחסית. הם נותנים הגנה תרמית וניתן להתקינם בשיפוע גדול יותר. גם התקנתם קלה יחסית. בניית גגות רעפים היא עניין מורכב הדורש מקצוענות. מתחת לגגות הרעפים בונים תקרת הפרדה בכדי למנוע היווצרות סדקים בקירות. מעל התקרה מניחים חומר בידוד תרמי שאף הוא יכול להיות מסוגים שונים.

רוצים לקרוא גם על פרגולות? דקים? גדרות עץ?

גגות רעפים לבידוד

הבידוד התרמי חשוב ביותר למניעת חדירת לחות ורטיבות . הבידוד גם חוסך אנרגיה בקיץ ובחורף בחימום וקירור החלל. גגות רעפים שימושיים גם ליצירת מקום אחסון או חדר בעליית הגג, הנוצר בחלל בין הגג הקיים לגג הרעפים. ניתן אף להתקין חלונות בגג  רעפים. ניצול חלל בגג מעלה את ערך הנכס מבלי לייקר את עלויות הבנייה. ישנן מדרגות מיוחדות לעליית גג כמו מדרגות מתקפלות נשלפות וכך ינשה נגישות לחלל.

גגות רעפים צריכים לתכנן עוד בשלבים הראשונים של תכנון הבית בעזרת האדריכל או מהנדס הבניין. התכנון כולל את צורת הגג, עיצובו, אילו חללי יהיו מתחתיו, איזה בידוד ישמש לגג, אילו מרזבים ועוד. בניית הגגות היא קשה ומורכבת. יש צורך בגגן מוסמך ומקצועי שמכיר את התקנים. חברת בונדר סנטר מחסן עצים בונה גגות מרעפי קוניאל האיטלקיים והאיכותיים, רעפי טרה רוסה ועוד. בונדר סנטר מחסן עצים היא חברה אמינה ומקצועית המתקינה גגות עמידים ויפיפיים.

דקים, פרגולות, מחסן עצים