דקים ופרגולות

לכניסה לגלריה לחץ כאן

דקים ופרגולות הם בדיוק מה שחיפשתם על מנת לשדרג את החזות החיצונית של הבית, ליצור פינת אירוח נעימה ומרשימה, ועל הדרך לגרום קצת לשכנים לקנא, מה יש? כי דקים ופרגולות הם תוספת חיצונית לבית שמצד אחד נראית יוקרתית ומרשימה ומצד שני נותנת אווירה כפרית וחמימה. דקים ופרגולות נבנים בדרך כלל מעץ. לא כל עץ מתאים לבניה מהסוג הזה, כיוון שהדרישות הן לעץ שיעמוד בתנאי מזג האוויר השונים – חשיפה ממושכת לשמש, רטיבות, עמידות בפני מזיקים ועוד. העצים בנוסף צריכים להיות חזקים לשם יציבות ועמידות לאורך זמן אך יחד עם זאת גם גמישים במידה שתאפשר עיצוב נוח והתאמה לנכס עבורו בונים.

כשבאים לבנות דקים ופרגולות, כדאי להיעזר בבעלי מקצוע מהשורה הראשונה. מעבר לכך שהתכנון הוא עבודה עיצובית לכל דבר המתחשבת במבנה הבית וסביבתו ומטרתה ליצור מראה שישתלב עם הבית ובעצם יחבר אותו עם הטבע שסביבו, ישנם המון נתונים טכניים שיש להתחשב בהם. המיקום ביחס לכיווני השמיים כך שהפרגולה תיתן הצללה מקסימלית, המשטח עליו מתקינים את הדק – ישנו הבדל בבניה אם משטח הדק מותקן על משטח בטון או על אדמה, יש לתכנן את הגובה של הדק, וכמובן את סוג העצים שישמשו לבניה.

העצים המשמשים לבניית והרכבת דקים ופרגולות עוברים תהליכים רבים המכשירים אותם לכך, תהליכים הממגנים את העץ בפני חרקים, בפני נזקי גשם ורטיבות מצד אחד ונזקי חשיפה לשמש. יחד עם כל התהליכים הללו, כמובן שלאורך זמן פגעי מזג האוויר עלולים לתת את אותותיהם. בלא טיפול נכון, הפגיעות יכולות להתבטא בדהייה של הצבע, בשריטות וסדקים, ולעיתים אף בעיוות צורה. לכן חשוב לצד הבחירה ההתחלתית בחומרים המתאימים ביותר לדאוג גם לאחזקה שוטפת.

במקרה של דקים ופרגולות האחזקה אינה דורשת טיפול יומיומי אלא טיפול  צביעה פשוט לשימור העץ שנעשה פעם בשנה בלבד. היתרונות של דקים ופרגולות הם כמובן הפינה הנעימה, היפה והמוצלת שהם מעניקים, פינת ישיבה נוחה ומפנקת לרוב ימות השנה, הטיפול בהם מינימלי, ודורש הרבה פחות למשל מטיפול מגינה או מדשאה, התקנתם מהירה והתוצאה מרהיבה ומרשימה. בכל הנוגע לדקים ופרגולות המומחים הם חברת בונדר סנטר בע"מ, חברה שהתמחותה היא עץ- יבוא שיווק ועיבוד, יצירת מוצרי עץ מכל הסוגים, אביזרים משלימים, עיבוד ושימור, בקיצור- כל מה שקשור בעץ- בונדר סנטר בע"מ. להם התשובות, הפתרונות, העצות, והייצור האיכותי ביותר על פי דרישת הלקוח.

דקים, פרגולות, מחסן עצים