פלטות עץ

חומרי הגלם העיקריים של עבודות ומוצרי עץ הם פלטות עץ. ישנם אנשים המעדיפים לתת לאנשי מקצוע להכין עבורם את עבודת העץ הנדרשת, ישנם כאלו השמחים דווקא לרכוש את חומרי הגלם, פלטות עץ, ו"לעשות זאת בעצמם".

בין אם אתה בוחר באפשרות הראשונה או בשניה, ידע נוסף על חומרי הגלם המרכיבים את הרהיט הרצוי, יעזור לך להבין אילו פלטות עץ הן המתאימות ביותר עבורך – מהו החומר שישרת את צרכיך בצורה הטובה ביותר.

ישנם שוגים שונים של פלטות עץ, לכל אחד מהם הייחוד שלו:

  • פלטות סנדוויץ' – זהו הסוג הנפוץ ביותר של פלטות עץ. פלטות הסנדוויץ' נקראות כך כיוון שהן עשויות מלוחות עץ רבים המודבקים אחד לשני. הדבקת הלוחות יוצרת צורה של שתי וערב בכיווני הסיבים, וזאת לשם יצירת יציבות ועמידות מקסימלית. ניתן למצוא סוגים שונים של פלטות סנדוויץ' הנבדלים זה מזה בעובי, בציפוי, בסימטריות ועוד.פלטות הסנדוויץ' חזקות מאוד, זולות יחסית, ומשמשות בעיקר לריהוט פנים כמו מטבחים, ארונות אמבטיה וכדומה, עוביין בדרך כלל נע בין 4 ל 17 מילימטרים.
  • פלטות מסיבית מצופה מלמין – הסיבית עשויה משבבי עץ ונסורת דחוסה. היא עוברת ציפוי מלמין – שרף בעל פני שטח קשיחים. פלטות עץ מסוג זה הן זולות מאוד, ומתאימות לייצור רהיט לא יקר וזמין במהירות. ציפוי המלמין יכול להיעשות במבחר צבעים כך שניתן לקבל תוצר יפה ללא צורך בהדבקת פורמייקה. – לוח דחוס שעשוי משרף ואבק עץ שעוברים תהליך עיבוד מיוחד בחום גבוה מאוד.MDFפלטות את הפלטות ניתן לייצר בעוביים שונים, בדרך כלל בין 18 ל36 מילימטרים. בשל אופיין הדחוס פלטות אלו כבדות יחסית לפלטות מסוגים אחרים. סוג זה משמש פעמים רבות לריהוט הדורש חריטות בשל המרקם האחיד של הפלטה המאפשר זאת.
  • פלטות עץ גושני-מלא – פלטות אלו מגיעות בעוביים ואורכים שונים, וממגוון של עצים מסוגים שונים כמו אורן, אלון, בוק ועוד.  אחד הסוגים הנפוצים הוא פלטות מעץ אורן, שלהן עמידות גבוהה ואיכות מעולה. פלטות מעץ אורן משמשות בעיקר עבור ריהוט גן כמו פרגולות ודקים וכדומה.

חברת וונדר ווד בע"מ מתמחה בייצור, עיבוד ושיווק של עץ על מוצריו. החברה מייבאת עץ לבניין ונגרות, מפעילה מנסרה לעיבוד ושימור עץ, מוכרת מייעצת ובונה בכל סוגי העצים, הרעפים והאביזרים – פלטות עץ, פרגולות, משטחי דק, בתי עץ ועוד. הייצור נעשה על פי דרישת הלקוח וצרכיו האישיים, בתוספת הידע הטכני של טובי המקצוענים.

 

דקים, פרגולות, מחסן עצים