פרקטים

פרקטים מעץ

האם גם אתם מחפשים להוסיף נופך מיוחד לבית או למשרד? מעצבים רבים כמו גם אנשים רבים מהשורה בוחרים כיום לעשות זאת באמצעות התקנת פרקטים. פרקטים הינם אותם חיפויי רצפה העשויים עץ או אשר עשויים חומר דמוי עץ. התקנתם במשרדים תורמת לאווירה היוקרתית והתקנתם בסביבה הביתית מעניקה אווירה חמה ונעימה. בעבר, התקנתם הייתה כרוכה בעלויות גבוהות והיה נדיר לפגוש בהם מחוץ לשכונות היוקרה. כיום למרבה השמחה, ניתן למצוא פרקטים במחיר השווה לכל נפש והפופולאריות שלהם בשוק הישראלי הולכת וגדלה.

התקנת פרקט, פרקט עץ, בונדר סנטר

פרקטים הינם מרכיב חשוב בחללי עבודה מסוימים. חישבו על רצפתו של סטודיו למחול, למשל. מטבע הדברים לא היינו מדמיינים לעצמנו חלל שכזה ללא רצפת פרקט. ואכן, הדרישה הראשונית עבור פרקטים בארץ הגיעה ממקומות כאלו בדיוק, כמו גם ממבני ציבור גדולים ומהודרים כגון בניני ממשלה ובתי מלון. עם השנים פחתו ההגבלות על היבוא והם הפכו לנגישים יותר עבור הציבור הרחב. ניתן למצוא בשוק פרקטים מכמה סוגים ובטווח גדול מאוד של עיצובים. במאמר שלפניכם תמצאו כמה טיפים ראשוניים לניווט בתחום עיצובי זה.

התקנת פרקט, פרקט עץ, בונדר סנטר

 

התקנת פרקטים מעץ

השאלה הראשונה המתבקשת היא היכן ניתן לבצע התקנת פרקט מקצועית.. התשובה לכך היא פשוטה: ניתן להתקין פרקטים בכל מקום אשר תבקשו, אך רבים נמנעים מלהתקינם בחללים המועדים לרטיבות. כל זאת ולמה? הסיבה לכך היא פשוטה. מדובר בחיפויים אשר עשויים מעץ. הרטיבות נוטה לחדור לרצפה ועם הזמן העץ עלול להתנפח ונוצרות בו גבשושיות. מכיוון שכך, לא מומלץ להתקין רצפות פרקט במטבח ובחדרי השירותים והאמבטיה, אך מלבד מגבלה זו תוכלו להתקין רצפות פרקט בכל מקום בבית בלב שקט.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של רצפות פרקט. הסוג הראשון הינו פרקט למינציה. מדובר למעשה במוצר סינטטי אשר אינו מכיל שכבות של עץ טבעי. פרקט זה עשוי משני שכבות, כאשר השכבה הראשונה עשויה מחלקי עץ גרוס. מעל שכבה זו מודבקת שכבת נייר אשר עליה הדפיסו דוגמא של עץ אמיתי. מכיוון שלא מדובר בחומר האמיתי, מטבע הדברים מדובר בסוג הזול ביותר. שיטה מיוחדת זו של הכנת פרקטים מאפשרת לייצר מגוון גדול של דוגמאות, שכן הסגנון אינו מוגבל לעיצוב שהעץ הטבעי מציע. התוצאה היא סוגים רבים של פרקט למינציה, אשר מעוצבים על פי המראה של עץ טבעי- חלקם מחקה אותו באופן מושלם וחלקם מתבסס עליו אך משדרג את העיצוב לכדי משהו חדש.

פרקטים מעץ מול פרקט למינציה

פרקט למינציה מגיע בכמה דרגות שחיקה. דרגות אלו קובעות למעשה את מידת אמידותו של החומר ומהווים מדד למספר השנים בהם תוכלו ליהנות ממנו. דרגות השחיקה נקבעות בסולם של 1 עד 5 (האמיד ביותר), ע"פ תקן AC. פרקטים מסוג AC 5 הינם האמידים ביותר ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות מאוד. עובי הפרקט משפיע על מחירו, כאשר העוביים המקובלים בשוק נעים בין 6 ל 11 מ"מ. לשימוש ביתי או משרדי נהוג לבחור את הטווח בין 6 ל 8 מ"מ.

בנוסף לפרקט למינציה ישנם שני סוגים של פרקט עץ- פרקט גושני  ופרקט עץ רגיל. פרקטים אלו יקרים יותר ולעיתים הם גם עבים יותר. הפרקט מהסוג הגושני אינו מורכב משכבות של סוגי חומר שונים אלא למעשה בנוי מקורות של עץ מלא בלבד. פרקט עץ רגיל מורכב מכמה שכבות, כאשר העליונה שבהם עשויה מעץ איכותי יותר. בכל סוג פרקט בו תחפצו, מומלץ לפנות לחברה אשר מציעה ללקוחותיה את המגוון הגדול ביותר וכדאי גם לבדוק איתם גם את האפשרויות של התקנה מקצועית.

דקים, פרגולות, מחסן עצים