דק

לכניסה לגלריה לחץ כאן

דק  הוא משטח עץ נוח ויפה שמרכיבים בגינה או מרפסת.  כשרוצים לשבת בחוץ יותר נעים להניח עליו כסאות ושולחן גינה. בחורף לעיתים נמנעים מלשבת בחוץ בגלל בוץ ורטיבות שנוצרים בדשא. הדק פותר זאת וניתן לשבת עליו גם בחורף מבלי להתלכלך ומבלי להכניס בוץ הביתה. דק הוא פתרון מצוין לחסכון במים בתקופה זו של בצורת ומכסות מים נוקשות. לא צריך להשקות דשא, לא צריך לטפל בדשא נגד מזיקים, לא צריך לדשן אותו או לכסח אותו.  צריך רק לתחזק אותו ע"י שימון  אחת לשנה, משום שהוא חשוף לפגעי מזג האוויר. שימון דק שומר על מראה רענן וחדש. אחת לכמה שנים מומלץ לעשות חידוש דק כדי להחזיר לו את מראהו המקורי.

דק עשוי מעצים שונים כגון: אורן פיני, אורן קליפורניה, עץ איפאה ועוד. הבחירה בעץ תלויה בטעם המזמין, התקציב שלו והתאמתו לבית ולפרגולה. עץ האיפאה המיובא מדרום אמריקה  מבוקש מאוד בארץ. זהו עץ חזק מאוד ועמיד בפני שריטות וסדקים. זהו עץ שיכול להחזיק שנים רבות. צבעו של דק איפאה הוא חום על גווניו. מכיוון שהוא עץ קשה צריך מיומנות גבוהה בכדי להתקינו. שימוש בדק איפאה נפוץ בבתים פרטיים, בתי מלון, בריכות, מסעדות ועוד.

עץ האורן הוא זול יותר משום שהוא עץ נפוץ ביותר. לאורן יש  גוון צהבהב ועיניים (סיקוסים) המקנות לו מראה טבעי.  עץ האורן עובר חיטוי להגנה מפני מזיקים, עובש וריקבון . התקנתו אינה דורשת מיומנות גבוהה. ישנם עצים נוספים מהם מכינים דק כמו אירוקו האפריקאי, טיק בורמזי ועוד. דק מרכיבים על גבי תשתית של קורות עץ או מתכת כדי שלא יהיה מגע עם האדמה. מגע בין משטח דק לאדמה  מזיק לו בשל הלחות המצטברת. את הדק מקבעים באמצעות ברגים מיוחדים לתשתית. ניתן להניח דק על הגינה כולה או על חלק ממנה.

משטח הדק  משדרג את הגינה ומקנה לה מראה כפרי   המתאים לאלמנטים הטבעיים שבחוץ. התקנת דק צריכה לכלול תכנון נכון של הגובה, חיזוק נכון וטוב של הברגים על מנת לטפל תזוזות עתידיות של הלוחות ועוד. חברת בונדר ווד  עץ , פרגולות ודקים מתמחה בייצור דקים ומגוון פרטים משלימים. החברה מייבאת מעבדת ומשווקת את כל סוגי העצים. בחברה ניתן להזמין  משטח מעץ מהגוני, אורן מחוטא, סרנדובה ועוד.  חברת בונדר ווד מייצרת דקים במקצועיות ואמינות ובהתאם לדרישות הלקוח.

דקים, פרגולות, מחסן עצים