רעפים

לכניסה לגלריה לחץ כאן

רעפים הפכו נפוצים מאוד בארץ לבתים פרטיים. הישראלים אוהבים את המראה הפסטורלי של  הבתים כמו באירופה. כמובן שבאירופה יש להם תפקיד של מניעת הצטברות שלג על הגגות, בשל המבנה האלכסוני של הגג. בישראל הרעפים פופולרים כאלמנט של בידוד וכאלמנט עיצובי בעיקר בבנייה החדשה. חשוב לבחור רעף עמיד ואיכותי משום שרעפים חשופים לפגעי הטבע כמו חום, קור, קרינה, פיח. הרעפים הפכו מפריט שימושי לכיסוי הגג לפריט שמהווה חלק חשוב בעיצוב הבית.

רעפים מגיעים בשלל חומרים וסוגים. החומרים  הם:  חרס, בטון, פלדה שינגלס ועוד. הנפוצים ביותר הם רעפים אדומים מחרס. רעפי חרס הינם עמידים ומגיעים בשלל צבעים. גם רעפי אקרשטיין שהם רעפי בטון יפים פופולרים בארץ. לצד הרעפים הקלאסים בצבע אדום מתפתח תחום של רעפים בשלל צבעים . קיימים בשוק רעפים יוקרתיים עם מגוון רחב של צבעים המושגים על ידי גלזורה מיוחדת. סוג נוסף של רעפים בו משתמשים בארץ הוא רעפי שינגלס. רעפי שינגלס בעלי המראה הכפרי נפוצים מאוד בארה"ב משום שגמישותם מאפשרת בנייה קלה וביצוע דברים שלא ניתן לעשותם עם רעפים אחרים.

רעפי פלדה נפוצים בארץ בשל המראה המיוחד שלהם ומשקלם הנמוך יחסית. כמו כן התקנתם מהירה יותר. הם משמשים בעיקר למבנים עם מפתחים גדולים. גגות הרעפים הם לא רק דקורטיבים, החלל שנוצר בין הגג הקיים לגג הרעפים יוצר עליית גג לאחסון חפצים או למגורים של אחד מבני הבית. בגג רעפים אפשר להתקין חלונות המכניסים אור לבית והכרחיים במקרה של עליית גג בה מתגוררים.  קיימות טכניקות להכנסת אור טבעי דרך גגות הרעפים על ידי שרוול. מתחת לגג רעפים צירך לבנות תקרת הפרדה כדי למנוע יצירת סדקים בקירות. לרוב בונים תקרת רביץ שהיא זולה מתקרת בטון. מעל תקרת הרביץ מניחים את הבידוד התרמי שיכול להיות ממגוון סוגי חומרים.

חשוב לשים דגש על בידוד תרמי שמונע חדירת מים ורטיבות וחוסך אנרגיה בחימום וקירור החלל. בניית גגות רעפים היא עבודה מורכבת וחשובה. הגג צריך להיות חזק, אטום ואסתטי. חשבו שהגג יהיה עמיד לאורך שנים.  חשוב לבחור חברה טובה ואמינה לבניית הגג. חברת בונדר ווד עץ, פרגולות ודקים,  עוסקת בייבוא עיבוד ושיווק של כל סוגי העצים ועוסקת במגוון של פרטים משלימים. החברה בונה גגות מרעפי קוניאל האיטלקיים והאיכותיים, רעפי טרה רוסה , רעף חרס ידוע ומשובח ועוד. חברת בונדר ווד היא חברה מקצועית ואמינה.

 

דקים, פרגולות, מחסן עצים